KURUMSAL

Şentürkler

Trabzon’da bir dönem perakende kumaş ticareti ile ilgilenen Baba Ömer Şentürk daha sonra uzun yıllar yolcu taşımacılığı yapmıştır. Sami Şentürk ise öğrenim gördüğü yıllarda babası Ömer Şentürk’e destek olmak adına onunla birlikte çalışmıştır. Bursa’ya göçen Şentürk Ailesi, 1981 yılında sanayi ve marangoz makineleri satışı ile burada ticarete başlamıştır.

1987 yılında Öz Şentürkler Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni kuran Şentürk Ailesi, öğrenim hayatını tamamlayan Mehmet Şentürk’ün de katılımıyla sektörün güçlü ailelerinden biri haline gelmiştir. Uzun dönem taşımacılık sektörüyle ilgilenen Şentürk Ailesi, otomotiv sektörüne olan ilgilerine yönelerek 1992 yılında kamyon ve minibüs satış mağazası kurmuşlardır.

Zamanla sektöründe öncü firmalardan biri haline gelen Şentürkler; KIA, Hyundai ve Ford gibi dünya markalarının da Türkiye yetkili satış bayiliğini yapmıştır. Şentürk Ailesi’nin yıllar süren istikrarlı çalışması Baba Ömer Şentürk’ün başarılı girişimini şirketler topluluğu olarak bugüne taşımıştır.

Yıllar boyu gayret, inanç ve kararlılıkla; durmaksızın hep daha ileriye gitmeyi hedefleyen Şentürkler, Sami ve Mehmet Şentürk önderliğinde yeni proje ve atılımların planları ile sektörde öncü konumlarını sürdürmektedirler.

MİSYON

İkinci el araç ihtiyaçlarına en uygun otomobilleri ve satış öncesi/sonrası en doğru hizmetleri sunarak, sektörün gelişimine katkı sağlamak.

VİZYON

İkinci el araç satışı ve filo kiralama hizmetlerinde, güvenilir ve öncü marka olmak.